15.7 C
Pristina
Wednesday, September 28, 2022
- Advertisement -

Dorëzohet ish-këshilltari i Kurtit: Ligji në fuqi që parasheh pezullimin e pagave nuk është zbatuar asnjëherë

Ish këshilltari i kryeministrit Kurti dhe juristi Durim Berisha është ‘dorëzuar’ sa i përket qëndrimit për pezullim të pagave për mësimdhënësit.

Sipas Berishës, Ligji në fuqi që parasheh pezullimin e pagave nuk është zbatuar asnjëherë.

- Advertisement -

Ai ka etiketuar në postim edhe anëtarin e këshillit grevist të BSPK-së, z. Ali Sefaj, duke i thënë se dorëzohet para argumenteve.

Postimi i plotë:

Eshte e vertete qe neni 18 paragrafi 1 i Ligjit per Greva parasheh pezullimin e pages per aq dite sa punetori eshte ne greve.
Ne sektorin publik ama nuk qenka zbatu asnjehere. Ekziston nje parim ne drejtesi se norma juridike qe eshte ne fuqi, por nuk zbatohet, vdes.
Ali Sefaj une i dorezohem argumenteve.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -