13.1C
Pristina
3 Mars, 2021 - 19:48

Donika Gërvalla reagon pas protestës së serbëve ndaj Kurtit e Osmanit, publikon një deklaratë të Thaçit

Kandidatja për deputete në listën e VV-së, Donika Gërvalla ka reaguar pasi serbët në Mitrovicë protestuan dhe fyen Kurtin e Osmanin pasi këta zhvilluan një vizitë atje të shtunën.

Gërvalla shkruan se Hashim Thaçi pritej me kafe dhe raki në Mitrovicë, ndërsa sipas saj, përfaqësuesit e shpresës së vendit, Vjosa Osmani dhe Albin Kurti priten me protestë nga përfaqësues të nëntokës kriminale serbe në Veri të vendit.

Ajo thotë se pozicionimi i Beogradit në këto zgjedhje është më i qartë se kurrë.

Postimi i plotë:

E vërteta rreth Mitrovicës, Veriut, strukturave të atjeshme kriminale dhe Beogradit.

Ndërkohë që shefi i Enver Hoxhajt pritet me raki dhe kafe, përfaqësuesit e shpresës së vendit, Vjosa Osmani dhe Albin Kurti priten me protestë nga përfaqësues të nëntokës kriminale serbe në Veri të vendit.

Ndërkohë që Lista e Referendumit po dihet që do t’i fitojë këto zgjedhje, Beogradu përmes Listës Serbe hapur përpiqet ta pengojë deri në sekondat e fundit këtë fitore duke manipuluar votat e Serbëve në Kosovë.

Pozicionimi i Beogradit në këto zgjedhje është më i qartë se kurrë.

Të fundit

Të tjera nga rubrika