9.5C
Pristina
3 Mars, 2021 - 12:03

“Donacioni i radhës”, Labinot Tahiri dhuron 10.000 euro grave të veja të Krushes së Madhe

Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri, vazhdon të jetë shumë i dashur për publikun shqiptar.Labi, njihet për bamirësinë e tij duke ndërtuar shtëpi për të varfër por kësaj radhe ka shprehur dëshirën të iu ndihmojëgratë e veja të Krushës se madhe.

Ai ka zgjedhur t’iu dhurojë një shumë të madhe parash prej 10.000 eurove si përkrahje për t’i mbajtur familjet e tyre në 13 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

“PËR NDERË TË PAVARESISË🕊 DONACIONI I RADHËS 10.000€

10.000€ pêr gratë e veja të Krushës se madhe ku burrat e tyre u vranë në luftên e fundit pêr LIRINË E KOSOVËS!
Ne i ndajmë këto para si përkrahje për punet që ato i bëjnë për ti mbajtur familjet e tyre ku shumë fëmijë mbeten jetima pa baballarët e tyre!

Ju them të gjithave nënave dhe vajza shqiptare, do ta keni përkrahjen nga fondacioni ynë dhe duart e shqiptarëve gjithmonë. Zoti ju bekoftë! Me dashuri dhe respekt, Labinot Tahiri Kosovë e Shqipërisë”, ka shkruar Labi

Të fundit

Të tjera nga rubrika