19.7 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

Do të jetë vështirë, i gjithë Perëndimi është kundër nesh, Vuçiq lajmërohet në Instagram

- Advertisement -

Të rekomanduara

“Do të jetë e vështirë”, i është drejtuar popullit serb, presidenti Aleksanër Vuçiç, pak orë para takimit me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, në Bruksel, duke komentuar kështu takimin në të cilin do të diskutohet për të zhdukurit dhe ku do të prezantohet draft-statuti i parë i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe.

Përmes një video të cilën e ka publikuar në llogarinë e tij në Instagram, Vuçiç ka komentuar takimin e kësaj të marte i cili do të filloj në ora 18:00, duke thënë se të gjithë “të mëdhenjtë” e vendeve perëndimore janë kundër tij, ashtu siç ka bërë pothuajse para çdo takimi të nivelit të njëjtë.

- Advertisement -

Megjithatë, presidenti serb vazhdon videon duke thënë se “ligji dhe drejtësia” janë në anën e Serbisë, ndërsa thotë se dashuria për lirinë është shumë e fortë.

“Do të jetë e vështirë. Kundër nesh janë të gjithë të mëdhenjtë në Perëndim. Megjithatë, ligji dhe drejtësia janë në anën tonë. Më e rëndësishmja, ata nuk e kuptojnë se sa e fortë është dashuria për lirinë dhe sa fort mund ta ruash atë, me gjithë presionin. Rroftë Serbia!”, ka shkruar Vuçiç në njoftimin që ka shpërndarë bashkë me videon ku shihet se është duke udhëtuar në një aeroplan.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë