fbpx
-1.7 C
Pristina
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

“Do ta mbrojmë këtë tokë arbërore” thirrja e togut të Ushtrisë së Kosovës gjatë marshimit

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Nuk janë të rralla emocionet e ushtarëve të FSK-së kur gradojnë në ceremonitë zyrtare.

E më të prekur emocionalisht shfaqen edhe familjarët e tyre.

Në një video që është bërë virale në rrjetet sociale, shfaqen një tog i Ushtrisë së Kosovës që marshon nëpër Kosovë dhe në kor thirrin brohoritjet për Adem Jasharin.

- Advertisement -

Ky është teksti i thirrjes:

“Do ta mbrojmë këtë togër arbërore”

“Asgjë neve s’na frikëson..”

“Nuk ka forcë që na gjunëson”

- Advertisement -

“Krenaria jonë kombëtare”

“Është ushtria kosovare”

“Aamanet na e la i pari..”

- Advertisement -

“Komandant Adem Jashari”

- Advertisement -

Të fundit

Ambasada e SHBA-së i përgjigjet presidentes Osmani për uljen e flamurit në Gjysmështizë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, iu ka përgjigjur vendimit të Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani,...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -