19.7 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

Djegia e veturave në veri, reagon edhe Von Cramon

- Advertisement -

Të rekomanduara

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar pas djegies së veturave në veri të Kosovës, të cilat ishin të ri-regjistruara.

Sipas saj, ky akt është totalisht i papranueshme dhe duhet dënuar nga të gjithë.

- Advertisement -

Ajo tha se përgjegjësit urgjentisht duhen kapur.

“Autoritetet përkatëse duhet të ndjekin urgjentisht përgjegjësit për të siguruar stabilitet për komunitetin lokal”, ka thënë Cramon.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë