29.2 C
Pristina
Thursday, July 18, 2024

DitëIindjet e Adem Demaçit e Astrit Deharit, Kurti shkon për vizita te famiIjet e tyre

- Advertisement -

Kryeministri Albin Kurti së bashku me zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje, ditën e diel e ka kaluar te familjet Demaçi e Dehari.

- Advertisement -

Kryeministri Kurti ka ndarë fotografi nga vizitat e tij tek këto dy familje, teksa ka shkruar se Adem Demaçi e Astrit Dehari sot e kanë ditëlindjen.

“Vizituam familjet e tyre – përplot kujtime mallëngjyese e udhërrëfyese. Njëri si e vërteta e shqiptarëve në raport me Serbinë, tjetri si konfirmim i asaj të vërtete dhe drejtësi ende e munguar në Kosovë. Kush jehon, rron edhe kur s’jeton. Si këta dy”, shkruan Kurti ndër të tjera.

- Advertisement -

Postimi i tij i plotë:

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -