15.7 C
Pristina
Wednesday, September 28, 2022
- Advertisement -

Dita e fundit e gushtit, edhe sot shi e rrufe

Dita e fundit e gushtit vazhdon të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik, duke mundësuar mot të paqëndrueshëm, me diell dhe vranësira të cilat herë-herë kanë mundësi të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Ekziston rrezik që nëpër vende të kufizuara reshjet e shiut të shoqërohen me breshër apo breshnizë, raporton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

- Advertisement -

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë dhe lokalisht e fortë.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -