-6.3 C
Pristina
18 Janar, 2021 - 05:28

Distria Krasniqi i siguron Kosovës medalje në Doha të Katarit

- Advertisement -

Distria Krasniqi ka siguruar pjesëmarrje në finalen e Masterit që po mbahet në Doha të Katarit.

Xhudistja kosovare në gjysmëfinale e mposhti Melanie Clement.

Krasniqi bën gara në kategorinë deri në 48 kilogram.

Tani ajo garon për medaljen e artë dhe në finale ballafaqohet me japonezen Tonaki Funa.

Të fundit

Të tjera nga rubrika