16.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

“Disa të tjerë me duar në gjepa takoheshin me Vuçiqin, e donin me nda Kosovën”/ Tomë Gashi “thumbon” ish-Iiderët

Avokati Tomë Gashi ka komentuar paraqitjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti gjatë takimit trepalësh që u zhvillua dje në Bruksel.

- Advertisement -

Në një postim në Facebook, Gashi ka thënë se Kyreministri Kurti u paraqit në takim me dokumente të Republikës së Kosovës, derisa ish liderët shkonin me duar në gjepa në Bruksel.

Po ashtu ai rikujtoi edhe tendencat për ndarjen e Kosovës.

Disa të tjerë me duar ne gjepa takoheshin me Vuçiqin, pastaj nga çështje “teknike” çështjen e shndërruan në çështje politike ne dëm të Republikës.

- Advertisement -

Pastaj s’u ndalën as me “çështje” politike dhe tentuan me nda Kosovën deri sa i ndali Amerika,

Pjesa tjetër është histori..!”, ka shkruar Gashi në Facebook.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -