7.7 C
Pristina
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Disa të rinj vendosin flamuri kombëtar dhe atë të Kosovës në Mitrovicë të Veriut

Një grup i të rinjve në lagjen e boshnjakëve në Mitrovicë kanë vendosur flamurin e Kosovës dhe të Shqipërisë.

Qytetarët të cilët e kanë marrë këtë iniciativë kanë thënë se kjo po bëhet për të treguar se veriu është tokë e Kosovës dhe e shqiptarëve.

- Advertisement -

Siç raporton RTV Dukagjini një veturë e policisë është parë duke iu qëndruar afër.

Ndërsa përgatitjet për protestën e paralajmëruar nga Lista Serbe në ora 12 në veri vetëm se kanë filluar.

Protesta e Listës Serbe vijon pas bojkotimit të institucioneve të Republikës së Kosovës nga ana e tyre, të shtunën e pesë nëntorit.

- Advertisement -

Pas vendimit për bojkotimin e institucioneve të Republikës së Kosovës nga Lista Serbe, zyrtarët policorë, punonjësit e gjykatave dhe institucioneve të tjera, dorëheqje kanë dhënë edhe kryetari i Mitrovicës së Veriut, Milan Radojeviq dhe kryetarët e Zubin Potokut, Leposaviqit dhe Zveçan-it.

VIDEO

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -