13.6 C
Pristina
E premte, 9 Qershor, 2023

Dimër në pranverë, bora mbulon këtë qytet të Kosovës

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kjo javë kryesisht ka qenë me mot të ndryshueshëm, me diell dhe vranësira.

Megjithatë dimri nuk ka ikur edhe pse jemi në fund të prillit. Në orët e hershme të mëngjesit komuna e Dragashit është mbuluar me petkun e bardhë të borës.

- Advertisement -

Dragashi është prej komunave më malorë të Kosovës derisa bora në shumë raste mbetet deri në qershor.

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët dhe me riga të izoluara shiu.

“Një ditë që do t’i ngjasojë stinës së vjeshtë së vonë”, thuhet në parashikimin e motit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 2 dhe 4 gradë celsius, ndërsa ato maksimale ndërmjet 10 dhe 13 gradë celsius.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kosova, “viktimë” e Perëndimit për ta shkëputur Serbinë nga Rusia e Kina

Hezitimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për ta goditur Serbinë pas tensioneve të fundit në...

Më shumë