17 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

Dimër në pranverë, bora mbulon këtë qytet të Kosovës

- Advertisement -

Kjo javë kryesisht ka qenë me mot të ndryshueshëm, me diell dhe vranësira.

- Advertisement -

Megjithatë dimri nuk ka ikur edhe pse jemi në fund të prillit. Në orët e hershme të mëngjesit komuna e Dragashit është mbuluar me petkun e bardhë të borës.

Dragashi është prej komunave më malorë të Kosovës derisa bora në shumë raste mbetet deri në qershor.

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët dhe me riga të izoluara shiu.

- Advertisement -

“Një ditë që do t’i ngjasojë stinës së vjeshtë së vonë”, thuhet në parashikimin e motit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 2 dhe 4 gradë celsius, ndërsa ato maksimale ndërmjet 10 dhe 13 gradë celsius.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -