fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Digjet ballkoni i një banese në Fushë Kosovë, shkak fishekzjarret

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Një burrë ka njoftuar policinë për djegien e ballkonit të banesës së tij për shkak të hedhjes së fishekzjarreve nga persona të panjohur.

Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin, ndërsa nuk raportohet për persona të lënduar.

- Advertisement -

Njoftimi i plotë i policisë:

SHKAKTIM I RREZIKUT TË PËRGJITHSHËM/Rr. Dardania, Fushë Kosovë 31.12.2022-20:13. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se s pasoj e hedhjes së fishek zjarreve nga persona të panjohur, kishte shpërthyer zjarri në ballkonin e banesës së tij. Njësiti i zjarrfikësve kanë dalur në vend e ngjarjes dhe e kanë shuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për lëndime në njerëz.

*Fotoja e lajmit është ilustrim

- Advertisement -

Të fundit

Çfarë do të thotë “magnituda” dhe “intensiteti” i tërmetit?

Madhësia dhe intensiteti i një tërmeti janë dy koncepte që shpesh ngatërrohen. Magnituda e tërmetit përcaktohet nga vlera e...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -