11 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Diell apo shi, ky është parashikimi i motit për javën e ardhshme

Fushat me presion të ulët të cilat kanë përfshirë vendin, do të vazhdojnë ndikimin e tyre edhe për gjatë javës së ardhshme, duke ndikuar të kemi një mot të ndryshueshëm.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, pjesët e para të ditës, zakonisht fillojnë me rreze dielli, të cilat do të zëvendësohen me vranësira, reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

- Advertisement -

“Temperaturat minimale gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-29 gradë. Indeksi UV mbetet në vlerat e mesatareve”, thuhet në njoftimin e këtij instituti.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -