fbpx
-0.6 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Dhuna dhe vrasjet në famiIje, Kelmendi: Edukimi fetar është çeIësi i shpëtimit të shoqërisë tonë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi ka reaguar pas rasteve të fundit të dhunës dhe vrasjeve në familje.

Kelmendi përmes një postimi në Facebook, rreth këtyre ngjarjeve ka thënë se dhuna dhe vrasjet në familje ndalen me edukim, dhe sipas tij edukimi fetar është çelësi i shpëtimit të shoqërisë tonë.

Dhuna dhe vrasjet në familje nuk ndalen me ligje dhe strategji të sponzoruara nga masonët dhe sorosianët.

- Advertisement -

Dhuna dhe vrasjet në familje ndalen me edukim. Edukimi fetar është çelësi i shpëtimit të shoqërisë tonë. Për 20 vite të pasluftës, qeveritë jo vetëm që nuk ndërmorën asgjë në drejtim të edukimit fetar, por përkundrazi e kundërshtuan çdo iniciativë për edukim. Dhe sot po i shohim dhe përjetojmë pasojat e politikëbërjes së këtyre qeverive në Kosovën e pasluftës”, ka shkruar ai.

Tutje Kelmendi ka thënë se vrasjet dhe dhuna po lulëzojnë nëpër shumë familje të shtetit tonë.

- Advertisement -

Të fundit

Në vend të Amerikës, po zgjedhim Rusinë

Nga Viktor Buzhala Jo, kundërshtimi i Amerikës nuk është mbrojtje e sovranitetit. Na, tu e kondërshtu Amerikën po kujtojmë që...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -