19.7 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

DHIMBSHME: Pas sëmundjes së rëndë, vdesin dy veteranë të UÇK’së [FOTO]

- Advertisement -

Të rekomanduara

Pas një sëmundje të rëndë, kanë ndërruar jetë dy ish-ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Kaçaniku.

Faqja lokale e kësaj komune, “S’je kaçanikli, nëse” bën të ditur se bëhet fjalë për Xhemal Demën dhe Ruzhdi Kukën.

- Advertisement -

Varrimi i tyre bëhet në varrezat e veteranëve, në dalje të Kaçanikut.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë