fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Deri në pesë orë pritje për dalje nga pika kufitare në Merdarë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Kolona të gjata janë krijuar në pikën e kalimi kufitar në Merdarë, ku për të kaluar nga Kosova për në Serbi, qytetarët janë duke pritur deri në pesë orë.

Sipas ministrisë së Punëve të Brendshme, aktualisht kolona e veturave në këtë pikë është 2400 metra.

Kolona të gjata ka edhe te pika kufitare Dheu i Bardhë, ku sipas kësaj ministrie, qytetarët po presin deri në dy orë e gjysmë.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Çfarë do të thotë “magnituda” dhe “intensiteti” i tërmetit?

Madhësia dhe intensiteti i një tërmeti janë dy koncepte që shpesh ngatërrohen. Magnituda e tërmetit përcaktohet nga vlera e...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -