8.6 C
Pristina
E diel, 4 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Deputetja e Vetëvendosjes për opozitën: Po na shajnë me “rob shpije”

Deputetja e Vetëvendosjes, Tinka Kurti, ka reaguar pas përplasjes në Kuvend të zëvendëskryeministrit, Besnik Bislimi dhe deputetit të PDK-së, Abelard Tahirit.

Ajo në Facebook ka shkruar se po i shajnë me “rob shpije”. Sipas saj kjo është e pafalshme.

- Advertisement -

“Ne edhe mund t’ju kritikojmë”. Jo, ju na shani me rob shpie po edhe me mendu me logjikën e robit është e pafalshme e le më pas çdo fjalimi në Kuvend. Askujt nuk i falet e le më një deputeti”, ka shkruar ajo.

Kryesuesja e Kuvendit, Saranda Bogujevci, disa kërkoi që të kenë kujdes me gjuhën edhe nga ana e Qeverisë edhe nga ana e deputetëve.

- Advertisement -

Seanca e Kuvendit është duke vazhduar.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -