21.8 C
Pristina
Wednesday, June 19, 2024

Deputeti i PDK’së thirrje Qeverisë Kurti: Mos u tërhiqni

- Advertisement -

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ka reaguar pas situatës së tensionuar në veri të vendit.

Haxhiu i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës të mos tërhiqet për shkak të dhunës nga strukturat serbe, pasi që çdo tërheqje nga sundimi i ligjit është autonomi për serbët.

- Advertisement -

“Shteti i Kosovës nuk duhet të tërhiqet për shkak të tensioneve e dhunës së huliganeve dhe strukturave paralel të organizuar nga Beogradi. Çdo tërheqje e Qeverisë nga sundimi i ligjit dhe sovranitetit do të thotë AUTONOMI për serbët në Veri”, ka shkruar Haxhiu në Facebook.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -