23.4 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

Deputeti i PDK’së thirrje Qeverisë Kurti: Mos u tërhiqni

- Advertisement -

Të rekomanduara

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ka reaguar pas situatës së tensionuar në veri të vendit.

Haxhiu i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës të mos tërhiqet për shkak të dhunës nga strukturat serbe, pasi që çdo tërheqje nga sundimi i ligjit është autonomi për serbët.

“Shteti i Kosovës nuk duhet të tërhiqet për shkak të tensioneve e dhunës së huliganeve dhe strukturave paralel të organizuar nga Beogradi. Çdo tërheqje e Qeverisë nga sundimi i ligjit dhe sovranitetit do të thotë AUTONOMI për serbët në Veri”, ka shkruar Haxhiu në Facebook.

- Advertisement -

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Familja Susuri i jep lamtumirën e fundit 46-vjeçarit që u gjet pa shenja jete, dyshohet se kreu vetëvrasje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur natën e 4 qershorit në fshatin Vlashnje në Prizren ku një burrë 46-vjeçar...

Më shumë