0C
Pristina
2 Mars, 2021 - 02:35

Deputeti gjerman: Nuk ka më justifikime të ndyra, bëjeni liberalizimin e vizave

Deputeti gjerman nga partia CDU, Peter Beyer, ka uruar 13-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Beyer ka kërkuar me këtë rast liberalizimin sa më të shpejt të vizave për Kosovën.

Siç kishte thënë ambasadori Prof. Wolfgang Ischinger: “Ok, le ta bëjmë tani! Liberalizimi i vizave për të gjithë qytetarët e Kosovës është një premtim i parealizuar i BE-së.

Ka kaluar shumë kohë – besueshmëria e BE është në rre.zik! “- me të cilën unë pajtohem plotësisht dhe e përcjell duke thënë: Nuk ka më justifikime të ndyra.

Liberalizimi i vizave tani!”, ka shkruar Beyer.

Të fundit

Të tjera nga rubrika