7.9 C
Pristina
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -

Dalin pamje të një përpIasje mes Albin Kurtit dhe Glauk Konjufcës (Video)

Një video po qarkullon në mediet sociale të Internetit e në të cilën shihet ( jo edhe dëgjohet) një përpIasje e ashpër mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryekuvendarit Glauk Konjufca.

Nuk ka asnjë indikacion nga atmosfera e përgjithshme në Kuvend në lidhje me temën që çoi deri te fjalosja në fjalë.

- Advertisement -

Sidoqoftë, në video shihet kryeministri i Kosovës që kthehet me trup kah kryekuvendari dhe bën gjestikulacione edhe me duar në drejtim të tij. Në anën tjetër, edhe mimikat e fytyrës së Konjufcës janë të tilla që japin kuptimin se kemi të bëjmë me një mosmarrëveshje.

Në këtë përpIasje një rol më margjinal e ka Besnik Bislimi, zv. Kryeministër – që duket se i mban anën shefit të tij, Albin Kurtit.

Ndërkohë, kur kryeministri i Kosovës kthehet në drejtim të deputetëve mund të shohim fytyrën e ngrysur të tij pas përplasjes me Konjufcën./Nacionale

- Advertisement -

VIDEO

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -