11.6 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Dalin matjet e reja, rikonfirmohet VV bindshëm e para, LDK e dyta, PDK treta

Sipas sondazhit të fundit të përgatitur nga instituti “Pipos”, nëse zgjedhjet do të mbaheshin tash, Lëvizja Vetëvendosje do të fitonte 37.10 përqind të votave.

- Advertisement -

Sipas këtyre matjeve, të cilat janë bërë vikendin e kaluar, e që kanë marrë pjesë 1 mijë e 50 respondentë, LDK do të dilte e dyta me 22.20 përqind, ndërkaq në vendin e tretë me 18.80 përqind është PDK, njofton Klan Kosova.

Në vendin e katërt është AAK me 7.80 përqind. Lista Guxo është me 1.60 përqind, dhe Nisma e AKR me nga 0.60 përqind.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -