fbpx
2.5 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Daka: Disa Iuanin për ekipet e Serbisë, sot marrin poste të IIojIIojshme në Kosovë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ish futbollisti Gëzim Daka kritikon ashpër, duke thënë se disa kanë luajtur në kohën e okupimit për ekipet e Serbisë dhe nuk iu bashkuan Kosovës, sot marrin poste të rëndësishme.

Ai ka komentuar në shkrimin: “Askush dhe askush, kurrën e kurrës nuk do të kanë as të vetmin rast që të varrosin kohën e gjeneratës së sakrificës të sportistëve shembullorë të Republikës së Kosovës”.

- Advertisement -

“Ata, disa kolegë tanë që në ato kohëra ju kanë bashkangjit atyre shqipfolsave ku kanë luajtur nëpër turne të tyre, nëpër kampionate të organizuara nga armiku ynë shekullor Serbia …

E sot përkrahen dhe marrin poste të llojllojshme dhe marrin primatin dhe guximin të folin për atë kohë dhe për ne akterët e asaj kohe…

E ne fatin dhe historinë e krijuar nga ne në ato kohëra e kemi ne vetë në duart tona ne duhet të jemi ata që këta njerëz mos ti lajm të jenë të barabartë me mundin dhe sakrificën e të gjithë neve”, ka komentuar Daka.

- Advertisement -

Të fundit

Hovenier zbulon detaje nga takimi për Asociacionin: SHBA s’mbështet asgjë kundërkushtetuese

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeff Hovenier ka folur për media pas takimit që ka...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -