13.4 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Daçiq: Nuk ka çështje më të rëndësishme se Kosova, rrezik mbijetesa e popullit serb

Kreu i SPS-së, Ivica Daçiq tha se këto ditë është më mirë të shihet se sa e rëndësishme ishte që qytetarët e Serbisë në zgjedhje i dhanë mbështetje të madhe Aleksandër Vuçiqit, i cili, thekson ai, “në këto momente kritike dhe të vështira, si president i Serbisë po udhëheq me sukses luftën për paqe dhe për mbrojtjen e popullit tonë në Kosovë”.

“Është obligim ndaj shtetit dhe popullit tonë që t’i japim mbështetjen maksimale të mundshme në atë luftë”, tha Daçiq për Tanjug.

- Advertisement -

“Nuk ka çështje më të rëndësishme në këtë moment, është në rrezik mbijetesa e popullit tonë në Kosovë”, shtoi ai.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -