19.7 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

Daçiq-Gërvallës: Faleminderit që na ke ndihmuar për t’i akuzuar Thaçin dhe Veselin për krime Iufte

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Dacciq, ia ka përmendur ministres së Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla një deklaratë të disa viteve më parë, kur ajo kishte deklaruar se do të depononte dëshmi kundër Hashim Thacit dhe të tjerëve në Gjykatën Speciale.

“Në vitin 2017 keni thënë se do të dërgoni material kundër Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, të cilët I keni pasur rivalë politikë. Dhjetë vjet më parë unë kam nënshkruar marrëveshje me Thaçin, ku është ai sot?”, ka vazhduar Daçiq, transmeton KlanKosova.tv.

- Advertisement -

“Pse nuk jemi unë ose Vuçiq të akuzuar për përgjegjës për diçka? Sepse nuk kemi marrë pjesë në diçka, derisa ju po”.

Madje Daçiq ka shprehur falënderim në këtë pikë drejt kryediplomates kosovare.

“Faleminderit që na ke ndihmuar për t’i akuzuar Thaçin dhe Veselin për krime lufte”, ka vazhduar ai.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë