19.2 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 18:56

Çun Lajçi: Aty ku shkojnë m’u fotografu pushtetasit, kinse ne jemi me juve, ta keni me dije se ai territor po përgatitet me iu falë vëllaut serb!

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, ka komentuar vizitën e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj dje në Karaçevë, ku dy ditë më parë kishte patrulluar xhandarmëria serbe.

Lajçi ka thënë se aty ku shkojnë të fotografohen pushtetarët, ai territor po përgatitet për t’iu dhënë Serbisë.

Shembull për këtë, ai e ka përmendur edhe Çakorrin, për të cilin Haradinaj kishte thënë se nuk do t’i falej Malit të Zi, por një gjë e tillë nuk ndodhi, përcjell Bota sot.

Reagimi i Lajçit në Facebook:

Rujuni prej Kullave!

Një rugovas nga Koshutani i Rugovës, Rexhë Muriqi, që jeton n’USA, me nxiti me një status të vetin për Karaçevën e Ramushin, dhe mora t’i them veç dy llafe!

Aty ku shkojnë m’u fotografu pushtetasit, kinse ne jemi me juve, ta keni me dije se ai territor po përgatitet me iu falë vëllaut serb!
Nga përvoja me Çakorrin e kam!

A s’i patëm thy’ këmbët kërshave tue shkrua “Kosova deri n’Çakorr e Kullë”!

Mos besofshi, shikoni slloganet nëpër Grykën e Rugovës!

Deshta me thanë, mos t’shkon ma Ramushi n’Karaçevë, se e rroi dreqi këtë punë!

Edhe Ali Lajçi m’u pa idhnua kur n’statusin tim pata shkrua: Rugovë, t’lashë Zoti shnosh për Çakorrin!

M’pati thirrë n’telefon e m’pati thanë; mundësh me i thanë vetës jo Rugovës, se unë e VV gjallë e Çakorri n’Mal t’Zi jo kurrë!

Ashtu m’pati thanë edhe Ramushi!

Tash edhe Alia po maron Kullë n’Llutovë, si Ramushi n’Gllogjan!

Të fundit

Nis peticioni për shkarkimin e Zafir Berishës nga Koordinatori për siguri kibernetike: Po rrezikohet siguria nacionale

Një peticion është nisur në internet ku kërkohet shkarkimi i Zafir Berishës nga posti i Koordinatorit Nacional për siguri kibernetike. Këtë peticion e ka nisur...

Meçi i madh i boksit do të zhvillohet më 31 tetor

Dereck Chisora më në fund do të përballet me yllin e peshave të rënda Oleksandr Usyk me betejën e tyre të konfirmuar të zhvillohet...

Erdogan kritika të ashpra ndaj Izraelit, përfaqësuesi i këtij vendi largohet nga salla e OKB-së

Ambasadori izraelit në OKB, Gilad Erdan, u largua derisa presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan po mbante një fjalim në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së...

“Shpërthen” njeriu i afërt i Agim Veliut ndaj Vjosa Osmanit: Bukëpërmbysëse, u shndërrove në kundërshtare!

Zyrtari i Lidhjes Demoraktike të Kosovës, Bajram Gecaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, i ka reaguar kryetares aktuale të Kuvendit...

Të tjera nga rubrika

Nis peticioni për shkarkimin e Zafir Berishës nga Koordinatori për siguri kibernetike: Po rrezikohet siguria nacionale

Një peticion është nisur në internet ku kërkohet shkarkimi i Zafir Berishës nga posti i Koordinatorit Nacional për siguri kibernetike. Këtë peticion e ka nisur...

Meçi i madh i boksit do të zhvillohet më 31 tetor

Dereck Chisora më në fund do të përballet me yllin e peshave të rënda Oleksandr Usyk me betejën e tyre të konfirmuar të zhvillohet...

Erdogan kritika të ashpra ndaj Izraelit, përfaqësuesi i këtij vendi largohet nga salla e OKB-së

Ambasadori izraelit në OKB, Gilad Erdan, u largua derisa presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan po mbante një fjalim në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së...

“Shpërthen” njeriu i afërt i Agim Veliut ndaj Vjosa Osmanit: Bukëpërmbysëse, u shndërrove në kundërshtare!

Zyrtari i Lidhjes Demoraktike të Kosovës, Bajram Gecaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, i ka reaguar kryetares aktuale të Kuvendit...