4C
Pristina
20 Prill, 2021 - 08:23

Coronavirusi ia merr jetën peshkpoit serb Atanasije i cili kishte bër thirrje për ta kthyer Kosovën me luftë

Peshkopi i pensionuar i Zahumlje-Hercegovinës, Atanasija ka vdekur pasi u infektua me koronavirus.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur prifti ortodoks serb në Deçan, Sava Janjic, i cili përmes një shkrimi në Facebook.

Atanasija ishte duke u trajtuar në spital dhe ishte në gjendje të rëndë të, me inflamacion të të dy mushkërive.

Peshkopi në pension Atanasija i Zahumlje-Hercegovinës dhe Primorje-Gorski Kotar u shtrua në spitalin e Trebinjes për trajtim në gjysmën e dytë të shkurtit, pasi rezultoi pozitiv me Covid-19.

Peshkopi Atanasije Jevtiq kishte bër thirrje për ta kthyer Kosovën me luftë në Serbi.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese