-1.6 C
Pristina
15 Janar, 2021 - 16:33

CNN: Shumë policë janë pIag’osur brenda ndërtesës së Kongresit Amerikan

- Advertisement -

Shumë oficerë janë pIag’osur pas hyrjes së protestuesve pro-Trump në ndërtesën e Kongresit Amerikan.

CNN e thirrur në burime të saj shkruan se shumë oficerë janë pIag’osur dhe të paktën një u transportua në spital.

Protestuesit pro-Trump sulmuan ndërtesën e Kongresit Ame4rikan sot, ku anëtarët e Kongresit po mblidheshin për të vërtetuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden.

Të fundit

Të tjera nga rubrika