fbpx
9.8 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Çmimet e derivateve për sot, kaq do të shitet nafta e benzina

Ministria e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë ka përcaktuar çmimin maksimal për shitjen e derivateve në 24 orët e ardhshme.

Sipas MINT, çmimi më i lartë i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 77 centë, i benzinës 1 e 40 centë, derisa i gazit 72 centë.

- Advertisement -

Këto çmime hyjnë në fuqi nga ora 10:00 dhe janë valide për 24 orë.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -