3.3 C
Pristina
E diel, 27 Nëntor, 2022
- Advertisement -

Çka shkruhet në letrën e dorëheqjes së policëve serbë në veri?

Dhjetëra policë serbë të veriut, kanë dorëzuar edhe zyrtarisht letrat e dorëheqjes.

Këtë e kanë bërë në mënyrë të organizuar pas përfundimit të protestës që u mbajt sot në Mitrovicën e Veriut.

- Advertisement -

Mediat serbe kanë publikuar edhe letrat e dorëheqjes. Aty thuhet se shumica prej policëve, janë larguar për siç kanë thënë, arsye personale dhe morale.

Largimi i serbëve nga institucionet është konfirmuar edhe dje në një takim të serbëve.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -