fbpx
0.5 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Çka ndodh me ushtarët rusë që refuzojnë të shkojnë në Iuftë – mësojeni përmes kësaj videoje

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Një video që supozohet se tregon kapjen e dy ushtarëve rusë që refuzuan të Iuftonin kundër forcave ukrainase po qarkullon në kanalet ruse dhe ukrainase Telegram.

Në video shfaqen dy burra me uniforma ushtarake duke qëndruar përpara komandantit të tyre.

Sipas Medusa, një portal i pavarur rus i lajmeve që publikoi videon, e cila fillimisht u publikua në kanalin Telegram “Ombudsman ushtarak”, incidenti ndodhi në rajonin Belgorod të Rusisë.

- Advertisement -

Hetuesi bën me dije se në datën 16 nëntor janë kallëzuar penalisht rekrutët pasi kanë refuzuar të zbatojnë urdhrin. Ajo vepër mund të dënohet me burg nga dy deri në tre vjet”, thuhet në video.

- Advertisement -

Të fundit

A është ky skandaI dipIomatik nga presidenti kroat? MiIovanoviq: Kemi aneksuar Kosovën, është marrë nga Serbia

Presidenti kroat Zoran Millanoviq, njihet me deklarata kontroverse edhe për tema që bëjnë bujë edhe jashtë kofinëve të Kroacisë. Millovanoviq...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -