14.4 C
Pristina
Tuesday, September 27, 2022
- Advertisement -

Çim Peka: Rama ka nevojë për rusë dhe rusët për Ramën!

Gazetari Cim Peka ka thënë se Edi Rama ka nevojë për rusët dhe rusët për Ramën.

Gazetari komentet i ka bërë përmes një postimi në rrjetet sociale.

- Advertisement -

“Eshte sekret publik qe Vucic do Ramen ne pushtet, e si rrjedhoje Putin nuk mund te jete kunder atyre qe Vucic do ne Tirane.

Te vetmen gje qe i kerkoi Zelenski Rames ne fjalen qe mbajti per Parlamentin e Shqiperise, ishte mos lejimi i turisteve rus ne Shqiperi. Rama beri pikerisht te kunderten. Jo vetem se kete gje e pati kerkuar edhe Sali Berisha, jo se ruset do shpetonin turizmin shqiptar nga falimentimi, por se Rames i duhen ruset neper kembe qe te kete mundesi te beje pazare me te renda me perendimin ne dem te demokracise.

Jemi ne anen e duhur te historise thote Rama, keshtu pati thene edhe Enver Hoxha ne ‘45, kur u lejua te zhdukte pluralizmin rishtar ne Shqiperi.

- Advertisement -

Ata qe ishin kunder regjimit te Hoxhes, automatikisht konsideroheshin ne anene e gabuar te historise.

Pikerishte kete do te luaj edhe Rama ne vjeshten e veshtire per te nga protestat e paralajmerua.

Dy pyetje shtrohen:

- Advertisement -

A do lejohet instalimi i regjimit te Rames se qenka ne anen e duhur te historise kur te gjithe faktoret politike jane kunder pushtuesit (atehere Hitleri, sot Putin) si ne ‘45?

A do mbyllin edhe nje here syte perpara instalimit te nje regjimi, demokracite perendimore si ne 1945?

Ps: Shqiptaret nuk duhet ta bejne kurrsesi!”, ka shkruar ai në Cim Peka Live.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -