fbpx
4.2 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Çfarë fshihet pas resë së pazakontë në qiellin e qytetit turk?

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Një re në formë aspak e zakontë ka lënë pa fjalë banorët në qytetin turk të Bursës të enjten e 19 janarit.

Në orët e para të mëngjesit në qiell u shfaq një re në formë rrethore, si një disk fluturues në ngjyra të ndezura.

Pamjet nga reja e pazakontë u bënë virale në rrjet ndërsa lindja e diellit i jepte ngjyra nga të kuqe në të verdhë.

- Advertisement -

Shërbimi meteorologjik i vendit bëri të ditur për mediat se forma e resë vinte si shkak i luhatjeve të forta të erës mbi kodra dhe male. Sipas dëshmitarëve okularë, reja qëndroi në atë formë për rreth një orë përpara se të zhdukej nga qielli./A2CNN/

- Advertisement -

Të fundit

“Kërkoi intervenimin e NATO-s më 1998 dhe e mendova si naiv”, ambasadori suedez rrëfen për takimin me Kurtin

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, në një intervistë për Tëvë1 ka rikthyer në vëmendje një takim që...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -