3.1C
Pristina
25 Shkurt, 2021 - 02:41

Ceremonia për nderë të Pavarësisë, pozitë e opozitë bashkë

Nën patronatin e u.d Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani është duke u mbajtur ceremonia për nderë të përvjetorit të 13, të shpalljes së Kosovës shtet të pavarur dhe sovran.

Në këtë ceremoni janë duke marrë krerët më të lartë të institucioneve të Kosovës, liderët të partive politike, ambasador të akredituar në Kosovës, si dhe krerët e bashkësive fetare në Kosovës.

Ajo që duhet në kuadër të ceremonisë është duke mbizotëruar një atmosfere festive dhe janë të pranishëm pozita dhe opozita.

Të fundit

Të tjera nga rubrika