8 C
Pristina
22 Janar, 2021 - 12:53

ZGJEDHJET 2019

- Advertisement -

“NISMA do t’i marrë 12% të votave”

Gazetari i njohur, Arben Ahmeti, ka parashikuar rezultatin e mundshëm të zgjedhjeve të 6 tetorit. Sa i përket Nismës Socialdemokrate, njohësi i cështjeve politike ka...

VV-ja e “pushton” Prishtinën

Lëvizja Vetëvendosje është duke mbajtur tubimin e fundit për këto zgjedhje në sheshin Skënderbeu, në të cilin shpesh zakonisht i ka mbyllur fushatat. Kreu i...

Isa Mustafa në Gjilan: Nuk na duhen njerëz që vijnë me pagesë në Kosovë

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafam ka marrë pjesë në tubimin përmbyllës së fushatës së LDK’së në Gjilan. Mustafa në fjalimin e tij ku kërkoi votën...

Njeriu i besueshëm i kryeministrit britanik fton qytetarët të votojnë për PDK-në

Një prej figurave më të talentuara të Partisë Konservatore të Britanisë së Madhe, James Wharton, para shumë simpatizantëve të PDK-së në Prishtinë, ka mbajtur...

Vjosa Osmani ashtu si e nisi edhe e mbyll fushatën – bashkë me bijat e saj

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani, ka shkuar në tubimin përmbyllës të fushatës zgjedhore në Gjilan bashkë me dy bijat e saj. Osmani i...

Vjosa Osmani: Faton Pecit ia kam zgjedhur vetë numrin 100

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, i ka dalë në përkrahje kandidatit për deputet nga Mitrovica, Faton Peci. Gjatë një tubimi në...

Cila parti i fiton zgjedhjet, kush me kë bën koalicion dhe cka duan Amerika e Britania

Zgjedhjet po ofrohen. Sot është dita e fundit e fushatës. Rezultati është më i paqartë se kurrë. Sipas një analize në bazë të shumë...

VV-ja mbledh qytetarët me autobusë për tubimin në Prishtinë

Gjatë dhjetë ditëve të fushatës zgjedhore, kandidatët për deputetë dhe ata për kryeministër kanë udhëtuar në çdo cep të vendit duke kërkuar votën e...

Befason AAK-PSD, të gjithë me plis në kokë në tubimin qendror në Prishtinë

Koalicioni AAK-PSD sonte po mban tubimin qendror zgjedhor në Prishtinë. Për befasinë e të gjithëve, sot, të gjithë të pranishmit në sallën e stërmbushur në...

Konjufca: Do t’ia kthejmë popullit pasurinë e jashtëligjshme të hajnave të pushtetit

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë sot në Skenderaj se pas fitores së tyre më 6 tetor, do të kujdesen që pasurinë...
- Advertisement -

Must Read

- Advertisement -