-3.4 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 03:48

SHËNDETËSI

- Advertisement -

Lajm i mirë për të gjithë ata që e kanë kaluar koronavirusin

Imuniteti nga Covid-19 zgjat plot 6 muaj. Në këtë përfundmi kanë dalë kërkimet e fundit të Universitetit të Oksfordit, të cilat nisën nga marsi...

Studimi i ri tregon se kur shpërndahet koronavirusi më së shumti

Njerëzit më së shumti mund ta shpërndajnë koronavirusin në pesë ditët e para pasi të shfaqin simptomat, ka sugjeruar një studim i ri. Hulumtuesit thonë...

Pfizer ka edhe një lajm fantastik rreth vaksinën ndaj koronavirusit

Kompani “Pfizer” ka marrë sot rezultatet e reja rreth vaksinës ndaj koronavirusit. Kompania amerikane ka bërë të ditur se në analizat e reja rezultati...

Ilaçi më i mirë natyral kundër dhimbjes së dhëmbit

Harroni të gjitha ato ilaçe, me të cilat merreni me shpresën se dhimbja e dhëmbit do të ndalojë. Krejt çfarë keni nevojë është pjesa e...

Ju shqetëson kolla? Këto janë zgjidhjet natyrale

Me temperaturat e ulëta, rishfaqet kolla si një nga simptomat më tipike. Sidomos në rastet kur kolla është ende jo e thellë dhe nuk është...

Dëshiron të kesh bark të sheshtë, ka diçka që nuk duhet ta hash në drekë

Nëse e ke prej kohësh dëshirën për të pasur bark të sheshtë dhe ia ke vënë vetes detyrë, ka disa hapa që duhen respektuar. Dreka...

Larja e gojës mund të eliminojë koronavirusin brenda 30 sekondave

Larja e gojës mund të bëhet një pjesë e pandashme e rutinës së përditshme të njerëzve, pasi testet laboratorike zbuluan se mund të shkatërrojë...

Koha e mandarinave, konsumoni sa më shumë do mahniteni nga vetitë e shumta ushqyese!

Sikurse të gjithë anëtarët e familjes së frutave citrike, mandarinat janë një burim i pasur me vitamina dhe minerale dhe kanë përmbajtje tepër të...

Produktet dhe bimët mjekësore që duhet të përdorni kundër gripit

Erëzat dhe bimët mjekësore janë ndër aleatët më të mirë të organizmit në stinën e gripit. Ato forcojnë sistemin imunitar dhe e ndihmojnë atë...

“Mos u mashtroni”, virologu i famshëm: Asimptomatiku me Covid, sëmuret më keq se ai që ndjen dhimbje

Një nga virologët më të njohur në Itali por edhe në Europë, Roberto Burioni, ka lëshuar alarmin se asimptomatikët me Covid-19 nuk se nuk...
- Advertisement -

Must Read

- Advertisement -