22.9 C
Pristina
21 Shtator, 2020 - 14:29

SHËNDETËSI

Edhe një marrëveshje nënshkruhet sot me SHBA-të, dalin detajet e takimit Hoti-Grenell

Zyra e Kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka dhënë detaje për takimin me delegacionin nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili po qëndron...

Lopët e sëmura kontrabandoheshin nga Serbia, përfundonin në fabrikat e mishit të këtyre qyteteve të Kosovës

Janë publikuar dosjet e Prokurorisë së Gjilanit e cila shpalos gjithë organizimin e kontrabandës me mallra, organizimin e skemave priamidale e bizhozit të paligjshëm...

Panik për asgjë! Në valixhen e dyshimtë tek ‘Bill Clinton’ pati vetëm rroba

Një valixhe e dyshimtë u raportua të jetë lënë sot në afërsi të Bulevardit Bill Clinton në Prishtinë. Por e gjitha çfarë kishte brenda kësaj...
- Advertisement -

Fitoi betejën ndaj Covid, mjeku shqiptar bën gjestin e madh për pacientët e infektuar

Një gjest për t’u vlerësuar ai nga mjeku i njohur, Roland Xhaxho, i cili fitoi betejën me koronavirusin pak kohë më parë. Xhaxho ka dhuruar...

Laboratorët privatë po i detyrojnë qytetarët t’i bëjnë nga dy teste për Covid-19

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka pranuar rreth 20 ankesa nga qytetarët e Kosovës lidhur me ofrimin e shërbimeve...

220 TË SHËRUAR DHE 162 RASTE ME COVID-19!

220 TË SHËRUAR DHE 162 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Zemaj jep premtimin e madh: Do të bëj realitet sigurimet shëndetësore

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë një premtim që madh të cilën e presin qytetarët e Kosovës që shumë vite. Zemaj ka thënë se...

​Kina miraton vaksinën e parë antiCOVID-19

Kina ka dhënë miratimin e saj të parë për një vaksinë të mundshme kundër COVID-19. Vaksina Ad5-nCoV është zhvilluar nga ”CanSino Biologics” në bashkëpunim me...

Obama adhurues i Dua Lipës, këngën e saj e vendos në listën e të preferuarve

Ish-Presidenti i Amerikës, Barack Obama ka qenë gjithmonë më transparent se presidentët e tjerë duke sjellur detaje të vogla, por atraktive nga jeta e...

Apeli i doktorit kosovar pasi u infektua me koronavirus: Kujdes, sidomos ato familje që kanë kushte të rënda ekonomike

Ishte e premte kur bashkëshortja e drejtorit të Klinikës Emergjente në QKUK, Basri Lenjani, stomatologe me profesion, kishte shkuar për të bërë testin se...

8 Shenjat që Trupi Juaj ka Nevojë Urgjente për Vitaminë D

© Master Sgt. Michel Sauret / U.S. Army Reserve Vitamina D është një vitaminë e tretshme që ndikon shumë në sistemet e trupit tonë nga...

Nisin testimet për COVID-19 në Klinika Private, kaq është çmimi

Bordi për Licencim të Institucioneve Private Shëndetësore ka shqyrtuar 34 aplikacione (nga mbi 100 sa kanë aplikuar) të institucioneve private shëndetësore, të cilat kanë...

Ekspertët e kontrollit të pandemisë: Këtë lloj maske më mirë mos e vendosni, nuk ju mbron as 1 për qind

A ka maska juaj vrima ose valvul? Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) kohët e fundit ka azhurnua udhëzimet e saja duke këshilluar...
- Advertisement -

Must Read

VIDEO – Momenti kur ministrat e AAK-së votojnë kundër rrogës së Skender Hysenit

Ministrat e AAK-së në qeverinë Hoti vazhdojnë të kenë probleme me koordinatorin e Qeverisë për Dialogun me Serbinë, Skender Hysenin. Në mbledhjen e sotme të...
- Advertisement -

Lajm i rëndësishëm për ata që dëshirojnë të shkojnë në Gjermani

Ja çfarë duhet të dini rreth rregullave të fundit për të udhëtuar në Gjermani nga jashtë Evropës. Ndërsa banorët e vendeve të BE, plus...

Edhe një marrëveshje nënshkruhet sot me SHBA-të, dalin detajet e takimit Hoti-Grenell

Zyra e Kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka dhënë detaje për takimin me delegacionin nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili po qëndron...

Lopët e sëmura kontrabandoheshin nga Serbia, përfundonin në fabrikat e mishit të këtyre qyteteve të Kosovës

Janë publikuar dosjet e Prokurorisë së Gjilanit e cila shpalos gjithë organizimin e kontrabandës me mallra, organizimin e skemave priamidale e bizhozit të paligjshëm...