2.4C
Pristina
3 Mars, 2021 - 09:31

SHËNDETËSI

- Advertisement -

Si ta largoni dhimbjen e fortë të kokës për pak minuta

Dhimbjet e kokës por edhe ato më të fortat siç është migrena, nuk mund t’i përshkruajë kurrë saktë dikush që nuk i ka provuar...

Duhanpirësit më të mbrojtur ndaj Covid-19? Ja çfarë thotë studimi i fundit

Disa studiues italiane janë duke zhvilluar një studim për të vlerësuar ndikimin e cigareve elektronike. Deri tani, studime të ndryshme kanë treguar që nikotina ka...

Trajtimi me mjaltë dhe sheqer për një lëkurë që shkëlqen

Lëkurat e shëndetshme e reflektojnë shkëlqimin e tyre nga brenda jashtë. Kur keni fytyrë apo trup të kurar me kujdes gjithnjë do të dukeni dhe...

Pas paraqitjes së variantit të ri të COVID-19 në Kosovë, IKSHPK del me një apel

Duke pasur parasysh shfaqjen e rasteve të reja me variantin e ri dhe vlerësimin e situatës aktuale me COVID -19, IKSHPK përsërit thirrjen për...

Këto janë sëmundjet që fshihen në pëllëmbën e dorës

Ndodh shpesh që të përjetojmë mpirje të duarve apo ndjesinë e shpimit me gjilpërë në gishta. Kjo ndjesi mund të jetë e përkohshme, si...

Lloji i ri i COVID-19: Këto janë tri simptomat që shfaqen në sytë tuaj

Mbi 2 milionë persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e COVID-19, derisa mbi 95 milionë persona janë infektuar me këtë virus. Tashmë kanë filluar të...

Njihuni me ushqimet më të mira për shëndetin e mushkërive

Pa mushkëritë nuk ka jetë. Ato janë të nevojshme për pastrimin e oksigjenit nga toksinat dhe transportimin e tij nëpërmjet gjakut drejt të gjithë...

Infermierja e QKUK’së humb betejën me covid-19

Instrumentarja e Klinikës së Oftalmologjisë Luljeta Statovci ka humbur jetën pas infektimit me COVID-19. Për vdekjen e saj ka njoftuar Oda e Infermierëve që tha...

Recetë për Lukthin dhe Gastritin, e vjeter mbi 1000 vjet

“Bimët e barit të veshit” është një barishte me veti të jashtëzakonshme shëruese, e njohur nga gjethet e saj të trasha, për të cilat...

​Drejtori i Pfizer jep lajmin e mirë: Fundi i pandemisë çështje kohe

Drejtori ekzekutiv i kompanisë Pfizer Albert Bourla thotë se fundi i pandemisë është çështje kohe, pasi sipas tij, mjekët kanë në duar një mjet...
- Advertisement -

Must Read

- Advertisement -