-4.3 C
Pristina
1 Dhjetor, 2020 - 05:37

LAJME

- Advertisement -

Vuçiq: Gjermania nuk do “korrigjim të kufijve”, SHBA-ja e interesuar vetëm për njohje të ndërsjellë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë në një intervistë për Zërin e Amerikës se SHBA në vitin 2008 kishte arritur atë që dëshironte për...

Aeroplani rrëzohet në det, piloti dhe pasagjerja filmojnë momentin e shpëtimit nga deti

Aeroplani me të cilin po udhëtonin piloti Owen Leipelt dhe pasagjerja e tij u përplas në ujë dhe ata arritën të filmonin me një...

Kuvendi shpërndau vetveten, Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro shpërndarjes së Kuvendit, duke i hapur kështu rrugë zgjedhjeve të jashtëzakonshme, shkruan Gazeta Express Për shpërndarje kanë...

Polemika e ambasadorit me një qytetar: BE-ja duhet ta mbaj përgjegjësinë për krim dhe korrupsion

Ruari O`Connell, ka polemizuar me një komentues lidhur me atë se kush e ka përgjegjësinë për krimin dhe korrupsionin në Kosovë. Ambasadori në largim i...

Me 89 vota shpërndahet Kuvendi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro shpërndarjes së Kuvendit, duke i hapur kështu rrugë zgjedhjeve të jashtëzakonshme. Për shpërndarje kanë votuar 89 pro...

Eskperti amerikan: Pompeo nuk foli sikur Boltoni për finalen Kosovë-Serbi, kjo është gjë e mirë

Ligjëruesi i Universitetit ‘Johns Hopkins’ në Washington, Edward Jospeh, ka thënë se qëllimi kryesor i takimit ndërmjet Sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo, dhe presidentit...

Tifozët serbë me thirrje kundër Kosovës në Bernë

Tifozët e Yllit të Kuq kanë kënduar këngë se Kosova është Serbi, derisa kanë shkaktuar trazira në kryeqytetin zviceran Policia zvicerane kishte paralajmëruar për kujdes,...

Deputeti opozitar malazez propozon mur në kufijtë me Kosovën e Shqipërinë, reagojnë partitë shqiptare

Ndërkohë, Medojeviq ka sqaruar se muri me Kosovën dhe Shqipërinë nuk do të ngrihej as kundër popullit shqiptar e as kundër atij malazez. Me deklaratat...

E rëndë: Nëna kosovare lidh fëmijën dhe e nxjerr xhiro në qytet

Dashuria e nënës për fëmijën është aq e pafundme, aq e pastër dhe aq e bukur, saqë fjalët nuk mund ta përshkruajnë. Por ditët e...

Policja e Kosovës ia pa sherrin një dënimi që e shqiptoi në komunikacion, i ndodhi çka nuk e priste

Policia e Kosovës në raportin 24-orësh ka njoftuar se zyrtarja policore serbe në Graçanicë është sulmuar nga i dyshuari K/Serb pasi të njëjtit i...
- Advertisement -

Must Read

Ahmeti Isufi i AAK-së: Veç Ramushi president, ose shkojmë në zgjedhje

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës këmbëngul se nuk do të votojnë asnjë kandidat tjetër për president të vendit, përveç kryetarit Ramush Haradinaj. Krerët e partive...
- Advertisement -

Mushkolaj: Partitë tjera nuk do të kenë “shpëtim” nga Vetëvendosje

Analisti Imer Mushkolaj thotë se LDK nuk është e gatshme për zgjedhje të reja parlamentare.Mushkolaj në “Debat Plus” ka thënë se pas humbjes në...

Si arriti LDK që të mbajë komunën e Podujevës për 20 vjet?

Që nga paslufta, LDK ka fituar të gjitha zgjedhjet në komunën e Podujevës. Kanë qeverisur me këtë komunë në të gjitha mandatet që nga paslufta. Që...

KFOR garanton se Kosova nuk rrezikohet nga tanket ruse

Komandanti i ri i KFOR-it, Franco Federici, ka folur për herë të parë për pritjet që i ka në misionin e tij në krye...