8.9 C
Pristina
25 Tetor, 2020 - 11:15

LAJME

- Advertisement -

Rrëfimi emocional i gruas nga Prizreni që u trajtua nga zemra në QKUK

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka postuar një video falënderuese për një grua nga Prizreni, e cila përmes një rrëfimi emocional ka treguar historinë...

Vëllau i Shaip Mujës tregon a i dhanë para për vrasjen e Ibrahim Rugovës e Fehmi Aganit

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka në intervistë n’Konak, akuzoi rëndë Bujar Bukoshin, për të cilin tha që ofroi para për të...

Llosa, miku i shqiptarëve: Populli që nuk lexon, manipulohet lehtë

INTERVISTË ME MARIO VARGAS LOSËNNJË POPULL QË NUK LEXON, MANIPULOHET SHUMË LEHTË( Miku i shqiptarëve dhe mbrojtësi i flaktë i çështjes së Kosovës, zbraz...

Tre avionë ushtarakë ‘pushtojnë’ qiellin e Shqipërisë

Në kuadër të realizimit të misionit të Policimit Ajror, në Hapësirën Ajrore të Republikës së Shqipërisë, u zhvillua këtë të martë fluturimi stërvitor “Tango...

I jepet lamtumira e fundit ish-ushtarit të UÇK’së që vdiq nga leukemia

Sot i është dhënë lamtumira e fundit ish-ushtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasuf Mjekiqit.Veterani i UÇK’së Nasuf Mjekiqi ka ndërruar jetë si pasojë...

Parashikimi i institutit slloven për zgjedhjet: PDK e treta, dy parti nuk e kalojnë pragun

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje do të dalin partitë e para në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare që pritet të mbahen në Kosovë...

Ndodh edhe kjo në QKUK, pacienti ia kris duhanit në dhomën e të sëmurëve

Edhe pse në ambientet brenda QKUK-së është rreptësishtë e ndaluar pirja e duhanit, kjo nuk po i ndalon pacientët që atë ta konsumojnë brenda...

Mishi i kurbanëve mbahet në gjendje të tmerrshme në depon e Bashkësisë Islame

Mishi nga kurbanët që ka therë Bashkësia Islame e Kosovës për ndërë të festës, po mbahet në gjendje të tmerrshme në depon e BIK-ut. Pakot...

Kadaj-Bujupi: AAK qendër e përbashkimit politik kundër projekteve të rrezikshme ndaj Kosovës

Sekretarja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, beson se këto zgjedhje që po vijnë kanë rëndësi të veçantë, sepse sipas saj, vendi ndodhet në rrethana të...

Pas Haki Abazit, te Vetëvendosje shkon edhe Tomë Gashi

Lëvizja Vetëvendosje vazhdon të jetë partia më aktive sa u përket aderimeve. Partia e Albin Kurtit sot e ka prezantuar ardhjen e Haki Abazit. I lumtur...
- Advertisement -

Must Read

Parisi tërheq ambasadorin nga Ankaraja

Ky ishte reagimi diplomatik francez pas një sulmi verbal të presidentit Erdogan ndaj presidentit francez, që e akuzoi Macron për armiqësi ndaj islamit dhe...
- Advertisement -

Deputeti i VV-së e krahason veten me Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov sonte triumfoi kundër Justin Gaethje në UFC 254 dhe kështu i dha fund karrierës në këtë sportKhabib shquhet si një sportist i...

Eksperti amerikan reagon për skandalin e dy milionëve: Kosovarët po e humbin besimin tek qeveria

Për skandalin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës, ka reaguar edhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir.Ky i fundit duke komentuar rastin në fjalë,...

Misteri i vendit europian, pak masa kufizuese dhe asnjë viktimë nga Covid-19

Ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë të dytë të koronavirusit, me shifrat e rasteve të reja që po rriten çdo ditë e...