23.4 C
Pristina
20 Shtator, 2020 - 13:36

Featured

- Advertisement -

Hoti për reagimin e Thaçit: Është humbje kohe të merrem me deklarime të pabaza e të paqena

Kryeministri Avdullah Hoti nuk ka dashur të komentojë deklaratat e djeshme të Presidentit që po e quan të rrezikshëm takimin e paralajmëruar te kryeministrit...

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin

Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritetet kosovare insistojnë se kjo temë...

Polici shkrepi tre plumba ndaj motoçiklistit në Gjakovë, qytetarët shpëtojnë mrekullisht nga përdorimi i panevojshëm i armës

Qytetarët përreth kanë shpëtuar mrekullisht të dielën në Gjakovë, kur zyrtari policor A.L., shkrepi së paku tre plumba ndaj motoçiklistit, i cili tentoi të...

Ish-ambasadori alarmon: Sjellja e Serbisë ndaj Kosovës, kështu bënte edhe Millosheviqi – kjo është zgjidhja e vetme!

Ish–ambasadori i Kosovës në Suedi, Lulzim Peci, ka thënë se Serbia është duke bërë hajgare me marrëveshjen e Uashingtonit, si në raport me Kosovën...

199 të shëruar dhe 71 raste me covid-19!, vijnë nga këto komuna

199 TË SHËRUAR DHE 71 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me...

Izreali lëshon komunikatë shtypi pas një vendimi të Qeverisë së Kosovës

Dje Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur, ka marrë vendim që të bëhet pjesë e vendeve kundër antisemizmit. Për këtë, Ministria e Punëve...

Vuçiqi falënderon udhëheqësinë palestineze për mosnjohjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka pranuar të martën në takim ambasadorin palestinez në këtë shtet, Mohamed Nabhan, duke e njoftuar rreth bisedimeve...

Trump në kërkim të datave për vizitën në Kosovë

Presidenti amerikan Donald Trump është në kërkim të datave për një vizitë në Kosovë. Këtë e ka konfirmuar Emisari Special i tij për dialogun Kosovë-Serbi,...

Grenelli paralajmëron se Trumpi do ta vizitojë Kosovën

Emisari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi ka thënë se presidenti Donald Trump mund ta vizitojë shumë shpejt Kosovën dhe rajonin, por që nuk është...

Flet hebreu që jeton në Kosovë: Si po e pret kjo pakicë njohjen nga Izraeli?

Për Flori Dedonin, pjesëtar i pakicës të vogël të hebrenjve, lajmet se pavarësia e Kosovës do të njihet nga Izraeli kanë qenë një arsye...
- Advertisement -

Must Read

Spanja një ndër 5 shtetet e Europës që nuk njeh shtetin e Kosovës Ja sa vullnetar shqiptarë luftuan për shlirimin e Spanjës

Vullnetarët shqiptarë të Luftës së Spanjes kanë qenë:Asim Vokshi, Daut Muço Podgorani. Emrush Myftari, Emin Agolli, Fehmi Muço , Faik Dardha, Hamdi Kolonja, Hulusi...
- Advertisement -

Edi Rama në televizionin Grek: S’ka marrëveshje me ju, krenar që jam mik me Erdoganin

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për televizionin grek “Mega” foli për çështjen e detit me Greqinë. Rama tha se nga Italia dhe Egjipti, në...

Paralajmërimi i frikshëm i Trump: Po ndalojmë vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump në një kampanjë në Karolinën Veriore tha se ai mund të jetë i i kualifikuar për ta fituar çmimin...

Albërije Hadërgjonaj në zi, humbi njeriun e shtrenjtë dhe të dashur: Më iku drita e syve!

Albërije Hadërgjonaj po kalon një moment vërtetë shumë të vështirë, pasi ka humbur një person shumë të dashur. Kushëriri i saj është ndarë nga jeta,...