-6.4 C
Pristina
1 Dhjetor, 2020 - 06:26

BOTA

- Advertisement -

Këto janë pagat e 13 liderëve të botës

Pagat e njerëzve të tjerë gjithmonë nxisin kuriozitet, madje as miqt nuk hezitojnë të jua tregojnë apo të ju pyesin për të. Megjithatë, pagat...

Presidenti që fitoi zgjedhjet, por vdiq një ditë para se të marr detyrën

Thuhet se presidenti i zgjedhur i Brazilit në vitin 1985, tha se nëse merr 500.000 vota nga partia e tij, as Zoti, s’do të...

Erdogan edhe me aeroplanë rus: S’pyesim askënd për leje, do të blejmë ende

Ankara mund të blejë aeroplanë ushtarak rusë nëse SHBA’të e anulojnë dërgesën e aeroplanëve luftarakë amerikanë F-35. Kështu kërcënoi përsëri Presidenti i Turqisë, Recep...

I vihet flaka polices, protestuesit merren zvarrë, krejt kjo kundër presidentit miliarder

Protestuesit vazhdojnë të dalin në rrugë kundër Qeverisë në Kili, ndërkohë që ushtria ka nisur të marrë masa të ashpra për t’i ndaluar. Pak kohë...

Harroni kallashnikovin: Kjo është arma më e fuqishme, i përket ushtrisë së këtij vendi

Konsiderohet edhe më e fuqishme se kalashnikovi AK-47, dyzet vjetë më parë Ushtria Franceze miratoi një pushkë të re sulmi, që ndikoi edhe në...

“Zogu i zi”, avioni spiun i Luftës së Ftohtë mbetet më i shpejti në botë

Gjatë Luftës së Ftohtë ishte avioni që mund të fluturonte më shpejtë se kushdo tjetër. 55 vite më vonë, mban përsëri vendin e parë. Avioni...

Hillary Clinton: Zuckerberg-u duhet ta paguajë çmimin për dëmtim të demokracisë

Ish-kandidatja për presidente të Shteteve të Bashkuara, Hillary Clinton, ka thënë se shefi i rrjetit social, Facebook, duhet të paguajë një çmim për atë...

Hillary dhe Bill Clinton si studentë (FOTO)

Hillary Clinton dhe Bill Clinton është çifti i njohur nga e gjithë bota. Javë më parë ata festuan përvjetorin e tyre të martesës, e fjalët...

Gjenerali turk ngre alarmin: Lufta e Tretë Botërore në prag, ja kush do ta shkaktojë

“Lufta e Tretë Botërore është afër”, tha gjenerali turk në pension Osman Pamukoglu. Në librin e tij të botuar së fundmi, Lufta e Tretë Botërore,...

Ajri i ndotur, deri më 5 nëntor mbyllen të gjitha shkollat

Shkollat në kryeqytetin e Indisë do të mbyllen të gjitha deri më 5 nëntor, përshkak të ndotjes së madhe të ajrit. Këtë vendim e bënë...
- Advertisement -

Must Read

Ahmeti Isufi i AAK-së: Veç Ramushi president, ose shkojmë në zgjedhje

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës këmbëngul se nuk do të votojnë asnjë kandidat tjetër për president të vendit, përveç kryetarit Ramush Haradinaj. Krerët e partive...
- Advertisement -

Mushkolaj: Partitë tjera nuk do të kenë “shpëtim” nga Vetëvendosje

Analisti Imer Mushkolaj thotë se LDK nuk është e gatshme për zgjedhje të reja parlamentare.Mushkolaj në “Debat Plus” ka thënë se pas humbjes në...

Si arriti LDK që të mbajë komunën e Podujevës për 20 vjet?

Që nga paslufta, LDK ka fituar të gjitha zgjedhjet në komunën e Podujevës. Kanë qeverisur me këtë komunë në të gjitha mandatet që nga paslufta. Që...

KFOR garanton se Kosova nuk rrezikohet nga tanket ruse

Komandanti i ri i KFOR-it, Franco Federici, ka folur për herë të parë për pritjet që i ka në misionin e tij në krye...