11.3 C
Pristina
28 Nëntor, 2020 - 17:14

BOTA

- Advertisement -

Ia pa sherrin byrekut: E hoqi maskën për të ngrënë, dënohet me 400 euro

Në Lubjanë, një qytetar është gjobitur jo pak por 400 euro, vetëm pse ishte ulur në një vend publik, kishte ulur maskën dhe po...

Kabineti më i larmishëm ndonjëherë, Biden zgjedh emra të mëdhenjë për të drejtuar Amerikën

Presidenti i zgjedhur i SHBA, Joe Biden ka shpallur emrat e parë të ekipit të tij të ri në Shtëpinë e Bardhë. Joe Biden...

Incidenti ShBA – Rusi, shkatërruesi amerikan futet në ujërat ruse

Një incident ka ndodhur mes destrojerëve amerikan dhe rus në ujërat e detit të Japonisë gjatë mbrëmjes së sotme. Raportohet se destrojeri USS John S....

Bill Gates parashikon se kur do të përballemi me pandeminë e radhës

Bill Gates, bashkëthemeluesi i Microsoft, ka parashikuar se njerëzimi do të përballet sërish me një pandemi tjetër në të ardhmen e afërt, por që...

Parashikimi i Bill Gates: Pas pandemisë do të ketë për 50 për qind më pak udhëtime me aeroplanë

Pas përfundimit të pandemisë së koronavirusit, Bill Gates, prognozon se do të ketë më shumë se 50 për qind më pak udhëtime me aeroplan...

Festa u kushtoi me jetë të rinjve rusë, pasi mbetën pa al kool pinë dezinfektues që përdorej kundër Covid19!

Shtatë persona kanë humbur jetën në Rusi, pasi kanë pirë dezinfektues që përdorej për mbrojtje ndaj Covid19. Një grup prej 9 personave ishin pjesëmarrës në...

Twitter i dorëzon profilin zyrtar presidencial Joe Biden në 20 janar 2021

Twitter do t’i dorëzojë profilin zyrtar presidencial Presidentit të zgjedhur të SHBA Joe Biden ditën kur ai të betohet për marrjen e detyrës në...

Si i sabotoi Trump shanset e tij për një mandat të dytë

Nga Michael D’Antonio, CNN Pavarësisht se Trump kërkon që Amerika ta shohë si një njeri që ka aftësi të jashtëzakonshme për të fituar, ai në...

Po fliste me një infermiere, Biden nuk mban dot lotët

Joe Biden fshiu lotët pasi foli me një infermiere të Kujdesit Intensiv në lidhje me nëntë muajt e saj të fundit duke trajtuar pacientë...

Çfarë qëndron pas fotos më të famshme në Internet

Të gjithë mund ta mbajnë mend këtë foto që u bë meme për shumë ngjarje. Që nga viti 2005, ky imazh është bërë një...
- Advertisement -

Must Read

Ministria e Arsimit e ka të caktuar të hënën pushim, SBAShK-u thotë se s’përfillin vendimin e Kryeministrit

Ligji për Festat Zyrtare në Kosovë dhe kalendari për vitin shkollor 2020/2021 i Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës janë në konflikt. Përderisa i pari...
- Advertisement -

Vaksina anti -Covid: Vullnetarët tregojnë për efektet anësore pas vaksinimit

Moderna dhe Pfizer sollën shpresa për afrimin fundit të pandemisë së koronavirusit, pasi njoftuan se vaksinat e tyre ishin përkatësisht 94.5 dhe 95% efektive....

Rita Ora uron festën e 28 Nëntorit, bën fotografi me këpucë me flamurin shqiptar

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka uruar 28 Nëntorin me disa fotografi në Instagram, shkruan Express Rozë. Rita ka postuar fotografi me këpucë...

Ish-Kryeministri nuk flet me Ministrin e Brendshëm, u takuan sot në sheshin e Podujevës

Festa e 28 Nëntorit e gjeti në heshtje zgjedhore Llapin e Zahir Pajazitit. Megjithatë, në Ditën e Flamurit busti i tij u vizitua nga...