17.5 C
Pristina
20 Shtator, 2020 - 11:56

AUTO&TECH

Albërije Hadërgjonaj në zi, humbi njeriun e shtrenjtë dhe të dashur: Më iku drita e syve!

Albërije Hadërgjonaj po kalon një moment vërtetë shumë të vështirë, pasi ka humbur një person shumë të dashur. Kushëriri i saj është ndarë nga jeta,...

Turqia paralajmëron Shqipërinë në konfliktin me Greqinë: Kujdes, mund t’ju ndodh kjo gjë

Admirali Xhihat Jajxhë është rikthyer në televizionet turke me deklaratat paralajmëruese ndaj rrezikut që Greqia të përfitojë nga zona detare sërish në kurriz të...

Bravo i qofte, shqiptari 12 vjeçar detyron shkollën në Suedi të përfshijë Kosovën në librat shkollorë

Ai e ngriti zërin për këtë çështje, gjë kjo që detyroi shkollën të ndryshojë librat duke e përfshirë edhe Kosovën në to. Këtë e bëri...
- Advertisement -

Ky është KUSHTI i Vjosa Osmanit për t’u kthyer në LDK

Është e rëndësishme që tashmë ekziston një rol shumë më aktiv i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, por...

Trupi i pajetë po qëndron qe pesë orë në një dhomë me plotë pacientë në QKU

Artisti kosovar Nasim Maxhuni ka denoncuar një rast që ka ndodhur sot në QKUK. Ai ka publikuar fotografinë e një trupi të pajetë që po...

Versioni i Policisë për arrestimin e mbrëmshëm: Qytetari ishte arrogant, kërcënoi policinë

 Në Ligjin për luftimin e sëmundjeve ngjitëse dhe pandemive janë të qarta kompetencat dhe mandatet ligjore, duke përfshirë edhe ndëshkimet për personat që nuk...

Video shokuese, diçka e frikshme ndodhi në kryeqytetin e Turqisë

Një stuhi e rrallë rëre përfshiu rrethet Polatli dhe Haymana në kryeqytetin Ankara, duke lënë të lënduar gjashtë vetë. Banorët u kapën nga paniku ndërsa...

Një studim i ri zbulon diçka të frikshme për imunitetin pas shërimit me COVID-19

Një studim i realizuar së fundmi ka zbuluar se imuniteti zhduket shpejtë nga pacientët e sëmurë rëndë me coronavirus, të cilët vetëm një muaj...

Vuçiq tregohet i pabesë, pas dy ditësh shkel marrëveshjen e Uashingtonit

“Kosova (Prishtina) do të pajtohet që ta zbatojë një moratorium njëvjeçar, për të mos kërkuar anëtarësim të ri në organizata ndërkombëtare. Serbia (Beogradi) do...

Takimi në Amerikë prish raportet Serbi-Rusi, Gjuriq bëhet “copash” me zëdhënësen e Putinit në rrjetet sociale

Takimi mes Kosovës dhe Serbisë nën mikpritjen e ShBA-ve në Shtëpinë e Bardhë ka shkaktuar qarje të raporteve mes zyrtarëve serb dhe atyre rus. Gjatë...

Kelmendi: Nesër nënshkruhet marrëveshja finale, Trump do të jetë pjesë e takimit!

Sot ka përfunduar raundi i parë i takimeve mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit dhe atij të Serbisë, Aleksandër Vuciqit, në Washington. Gazetari, Adriatik Kelmendi...

Në dy xhami në Gjilan vidhen paratë e grumbulluara për personat në nevojë

Xhamia e Medresesë në Gjilan dhe një tjetër xhami në fshatin Ponesh kanë qenë cak i hajnave. Policie e Kosovës njofton se persona të panjohur...
- Advertisement -

Must Read

Edi Rama në televizionin Grek: S’ka marrëveshje me ju, krenar që jam mik me Erdoganin

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për televizionin grek “Mega” foli për çështjen e detit me Greqinë. Rama tha se nga Italia dhe Egjipti, në...
- Advertisement -

Paralajmërimi i frikshëm i Trump: Po ndalojmë vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump në një kampanjë në Karolinën Veriore tha se ai mund të jetë i i kualifikuar për ta fituar çmimin...

Albërije Hadërgjonaj në zi, humbi njeriun e shtrenjtë dhe të dashur: Më iku drita e syve!

Albërije Hadërgjonaj po kalon një moment vërtetë shumë të vështirë, pasi ka humbur një person shumë të dashur. Kushëriri i saj është ndarë nga jeta,...

Turqia paralajmëron Shqipërinë në konfliktin me Greqinë: Kujdes, mund t’ju ndodh kjo gjë

Admirali Xhihat Jajxhë është rikthyer në televizionet turke me deklaratat paralajmëruese ndaj rrezikut që Greqia të përfitojë nga zona detare sërish në kurriz të...