16.1 C
Pristina
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Cakërrimi i gotave me Haradinajn, flet Kryeministri Kurti

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është përfolur shumë për një dolli që e ngritur me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, në kullën e familjes së këtij të fundit për Epopenë e Dukagjinit.

Kurti ka thënë se do të ishte gabim po të mos “cakrronte gotat” me të zotin e shtëpisë, Haradinajn.

- Advertisement -

“Nëse e ka fjalën për atë dollinë me kryetarin e AAK-së, ajo ishte në 25 vjetorin e Epopesë së Dukagjinit. Pra ishte një situatë e jashtëzakonshme. E aty zoti Haradinaj, që ka qenë edhe pjesëmarrës në luftë, ishte edhe i zoti i shtëpisë. Unë kam mundur edhe të mos shkoj por mendoj e do të ishte gabim. Nëse kam shkuar, atëherë është gabim nëse nuk cakërroj gotat”, tha ai në Dukagjini.

“Unë mendoje se kam bërë mirë pasi aty është shkruar historia”, shtoi ai.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Shqetësuese shmangia nga përpjekjet për stabilitet

Gjenerali amerikan Daniel Hokanson, Shef i Byrosë së Gardës kombëtare dhe anëtar i Shefave të Shtabit të përbashkët...

Më shumë