30.3 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

Buzhala: Komandant Sfeçla po do me hapë Iuftë në veri, Radoiçiçi nuk po kqyr seri

- Advertisement -

Nga Viktor Buzhala

- Advertisement -

Komandant Sfeçla duket qe e ka seriozisht: 25 vjet pas lufte po do me hape nje front te ri. Kesaj radhe duket qe do me e udheheqe vet Iuften. Ose nuk ia ka haberin cka po ben.

Qekjo puna e veriut, qysh po turremi na tu kujtu qe mujna me ba cka te dojna ka me na u kthy bumerang. Radoicici nuk o tu kqyre seri bjeshkeve te Kopaunikut.

- Advertisement -

Na, ose duhet me ua mundesu banoreve te asaj ane me e gjete nje lider te vetin qe ka me e udheheqe veriun, ose Radoicici ka me u kthy prape.

E atehere nuk cuditna as nese thirret naj konfrence nderkombetare per veriun ku autononomia e asaj ane ka me kane ma e pakta.

Turrja, sa here te jepet mundesia, kushton.

- Advertisement -

Shikojeni qysh na kushtoi turrja jone ne Maqedoni. E gjetem Zaevin, njeri liberal te moderuar qe iu krijoi hapesire shqiptareve. Kta e kishin kryeparlamentarin dhe u turren edhe per kryeminster. Dojshin edhe presidentin. Kjo krijoi mobilizim maqedonas me e heqe qafe Zaevin. Pra, shqiptaret me etjen e tyre e sakrifikuan. Tash skane me mujte me e marre as kryeparlamentarin.

Qeshtu ka me ndodhe edhe ne veri te Kosoves. Zaten, qeshtu eshte krejt historia jone. Turremi pa kry ne momentin qe na jepet pak hapesire. Masanej vajtojna.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -