fbpx
0.8 C
Pristina
E enjte, 26 Janar, 2023

Bujar Osmani: Nëse dëmtohet Kosova, Maqedonia e Veriut tërhiqet nga ‘Ballkani i Hapur’

Duhet Lexuar

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani shprehet se Maqedonia e Veriut do të tërhiqet nga nisma nëse dëmtohet Kosova.

I ftuar në Syri tv, ministri thotë se nisma e Ballkanit të Hapur ka për qëllim eliminimin e barrierave dhe rritjen e bashkëpunimit ekonomik mes shteteve.

- Advertisement -

“Nëse dikush më dëshmon që me Ballkanin e Hapur dëmtohet drejtpërdrejt interesi i Kosovës, ja ku po e them publikisht se Maqedonia e Veriut nuk do të qëndrojë asnjë minutë në atë iniciativë. Nuk ndërtojmë ne interesin tonë në kundërshtim me interesin e Kosovës”, u shpreh Osmani.

- Advertisement -

Të fundit

Policia zbarkon në familjen e njohur, arrestohen vëlla e motër

Njësia e Antidrogës në asistim të Njësisë së Reagimit të Shpejtë, kanë zhvilluar një aksion mëngjesin e sotëm në...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -