16.1 C
Pristina
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Bosi i drogës i vrau burrin, gruaja e bën të bjerë në dashuri me të dhe më pas ia dorëzon policisë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Duket si skenë nga një film, por një grua bëri që burri që fajëson për vdekjen e partnerit të saj të dashurohej me të për ta kthyer atë në autoritet.

Gruaja ka punuar ngushtë me Policinë Kombëtare të Kolumbisë për të ekzekutuar komplotin e hakmarrjes, duke ndihmuar gjithashtu në kapjen e një trafikanti droge të kërkuar nga Interpoli.

- Advertisement -

Rubén Darío Viloria Barrios, i njohur gjithashtu si ‘Juancho’, kishte një paralajmërim të kuq kundër tij për shkak të krimeve të shumta.

Sipas El Tiempo, ai ishte në gjendje të vepronte brenda Montería, kryeqyteti i rajonit të Kordobës të vendit, si dhe në nënrajonin e Uraba.

Megjithatë, autoritetet u kapën me përfshirjen e tij në një rrjet trafiku narkotikësh dhe në një strukturë shumë krimesh të vrasjeve dhe zhvatjeve.

Në një deklaratë, Policia e Kolumbisë tha: “Sipas informacionit të mbledhur nga hetuesit e Drejtorisë së Inteligjencës, ky person ka një precedentë penal prej më shumë se 10 vitesh, duke u bërë i njohur për aftësinë e tij luftarake në koordinimin e sulmeve kundër Forcës Publike”.

- Advertisement -

Duke përdorur skafe të tipit go-fast, Juancho ishte në gjendje të transportonte drogë përmes Amerikës Qendrore përpara se të arrinte në SHBA, me një kapacitet mujor prej rreth 1.5 ton kokainë. Përveç kësaj, ai lidhet me vrasjet e 2018 të dy oficerëve të policisë në qytetin e Puerto Valdivia.

El Tiempo vazhdoi duke thënë se Juancho është fajësuar për ‘vrasjen e partnerit të gruas në fjalë’, duke e bërë atë të kërkojë hakmarrje.

Për ta bërë këtë, ajo përdori hijeshitë e saj për ta bërë të zotin e drogës të binte në dashuri me të. Edhe pse ishte një plan i gjatë, ajo përfundimisht mundi të merrte prova për krimet e tij, të cilat më pas ia kaloi Komandës së Operacioneve Speciale të policisë.

Pas disa muajsh monitorimi, ajo u organizua të takohej me Juancho në Montería ku autoritetet mundën ta kapnin atë.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Shqetësuese shmangia nga përpjekjet për stabilitet

Gjenerali amerikan Daniel Hokanson, Shef i Byrosë së Gardës kombëtare dhe anëtar i Shefave të Shtabit të përbashkët...

Më shumë