17 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

Borrell i takon bashkë Osmanin e Vuçiqin në New York

- Advertisement -

Presidentja, Vjosa Osmani dhe homologu i saj serb, Aleksandar Vuçiq janë takuar sot në Neë York.

- Advertisement -

Ky takim mes tyre vie nën organizimin e përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell.Osmani shkruan se në diskutim, ka ritheksuar se dhënia e statusit të vendit kandidat për Kosovën është interes strategjik.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -