12.6 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Bora mbërrin në këtë shtet të Evropës

Përpos të reshurave të dendura të shiut që kanë kapluar Evropën, në Itali ka pasur edhe reshje bore.

Në Trentino-Alto Adige, rajon në Italinë veriore që kufizohet me Zvicrën dhe Austrinë, bora ka rënë deri në një masë, edhe pse ende nuk ka kaluar muaji shtator.

- Advertisement -

Italia njihet si vend me të reshura të mëdha të borës gjatë sezonit të dimrit, ndërkohë që edhe gjatë verës së këtij viti vendi u përball me temperatura shumë të larta.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -