fbpx
-7.9 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Bojkotuan mësimin dhe shkuan në Bogë, suspendohen mbi 60 nxënës të gjimnazit nga Peja

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Mbi 60 nxënës të gjimnazit “Bedri Pejani” bojkotuan mësimin për tre ditë rresht dhe shkuan për argëtim në fshatin turistik Bogë të Pejës.

Por, nxënësit nuk shpëtuan pa u ndëshkuar për veprimin e bërë në ditë mësimi.

- Advertisement -

Ata u suspenduan nga Drejtoria e Arsimit për dy ditë.

Këtë e konfirmoi për Insajderin drejtori i drejtorisë së arsimit, Naser Gega.

“Nxënënsit janë suspenduar dy ditë. Shkaku se kanë munguar tri ditë mësimi, kanë shkuar me vetiniciativ në Bogë”, ka thënë Naser Gega.

Foto ilustrim: Bogë, Rugovë

- Advertisement -

Të fundit

Grabiten kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga tërmeti, arrestohen nga Policia turke

Pas fatkeqësisë së tërmetit, një grup personash kanë grabitur kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -